B43858F4336M000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 600
Datasheet
Upgrade
Rubycon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Rubycon
In Stock: 0
In Stock: 90
Panasonic Industry
In Stock: 273
Chemi-Con
Chemi-Con
In Stock: 469
Nichicon
Nichicon
In Stock: 576
In Stock: 336
In Stock: 596
Image for B43858F4336M000 is not available
B43858F4336M000
DigiKey Part Number
B43858F4336M000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B43858F4336M000
Description
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL TH
Customer Reference
Detailed Description
33 µF 350 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency
550 mA @ 100 kHz
Part Status
Not For New Designs
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Capacitance
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)
Voltage - Rated
350 V
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C