LSM681M2D---2245S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
TDK
In Stock: 629
TDK
Chemi-Con
In Stock: 392
Chemi-Con
In Stock: 180
Nichicon
In Stock: 229
Nichicon
In Stock: 141
680 µF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 195mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C
LSM681M2D---2245S
DigiKey Part Number
4403-LSM681M2D---2245S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSM681M2D---2245S
Description
CAP ALUM 200V POLAR
Detailed Description
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
2.04 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.856 A @ 10 kHz
Capacitance
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.866" Dia (22.00mm)
Voltage - Rated
200 V
Height - Seated (Max)
1.850" (47.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
195mOhm @ 120Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C