MLASL31LAB7226KTNB25 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 2.330
Datasheet
KEMET
KEMET
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
YAGEO
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MLASL31LAB7226KTNB25
DigiKey Part Number
587-MLASL31LAB7226KTNB25TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASL31LAB7226KTNB25
Description
CAP CER 22UF 10V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASL31LAB7226KTNB25 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)