25LC080C-E/MS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Similar
In Stock: 75
Rohm Semiconductor
onsemi
onsemi
STMicroelectronics
STMicroelectronics
ABLIC Inc.
EEPROM Memory IC 8Kbit SPI 10 MHz 8-MSOP
25LC080C-E/MS
DigiKey Part Number
25LC080C-E/MS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25LC080C-E/MS
Description
IC EEPROM 8KBIT SPI 10MHZ 8MSOP
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
25LC080C-E/MS Models
Clock Frequency
10 MHz
Packaging
Tube
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)