2RM230L-8/TR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 180
Bourns Inc.
In Stock: 840
Bourns Inc.
In Stock: 630
Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd
TDK
In Stock: 180
TDK
In Stock: 955
Littelfuse Inc.
Gas Discharge Tube 230 V 10000A (10kA) ±20% 2 Pole Through Hole
2RM230L-8/TR
DigiKey Part Number
13-2RM230L-8/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2RM230L-8/TR
Description
GDT 230V 10KA 2 POLE TH
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
10000A (10kA)
Manufacturer
Tolerance
±20%
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Through Hole
Voltage - DC Spark Over (Nom)
230 V