16SKV10M4X5.5 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Rubycon
In Stock: 2.291
Datasheet
Upgrade
Rubycon
In Stock: 15.500
Datasheet
Direct
Würth Elektronik
Würth Elektronik
Cornell Dubilier Knowles
Nichicon
Nichicon
Upgrade
Cornell Dubilier Knowles
10 µF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C