C1812C104M1UACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 630
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 88
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 0
In Stock: 627
In Stock: 262
In Stock: 970
0.1 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor Z5U 1812 (4532 Metric)
C1812C104M1UACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C104M1UACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C104M1UACTU
Description
CAP CER 0.1UF 100V Z5U 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1812C104M1UACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)