CMR06F681JODM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
680 pF Mica Capacitor 500 V Radial
CMR06F681JODM
DigiKey Part Number
CMR06F681JODM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR06F681JODM
Description
CAP MICA 680PF 500V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Dielectric Material
Mica
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Lead Spacing
0.350" (8.90mm)
Capacitance
680 pF
Features
General Purpose
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.650" L x 0.209" W (16.50mm x 5.30mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)