CMR06F681GPDM is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
680 pF Mica Capacitor 500 V Radial
CMR06F681GPDM
DigiKey Part Number
CMR06F681GPDM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR06F681GPDM
Description
CMR MICA
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing
0.350" (8.90mm)
Capacitance
680 pF
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.650" L x 0.209" W (16.50mm x 5.30mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)