CC1206KKX5RGBB106 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 350
TDK
Taiyo Yuden
Murata Electronics
Murata Electronics
Upgrade
Similar
10 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC1206KKX5RGBB106
DigiKey Part Number
311-3519-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206KKX5RGBB106
Description
CAP CER 10UF 35V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC1206KKX5RGBB106 Models
Category
Voltage - Rated
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)