FN3040-20-61-C20-R65 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 20 A DC ~ 60Hz Single Stage Terminal Block
FN3040-20-61-C20-R65
DigiKey Part Number
817-FN3040-20-61-C20-R65-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3040-20-61-C20-R65
Detailed Description
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
530 V
Manufacturer
Current
20 A
Series
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
305 V