VLS2012ET-4R7M-CA
DigiKey Part Number
445-174125-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174125-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174125-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS2012ET-4R7M-CA
Description
FIXED IND 4.7UH 840MA 336 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 840 mA 336mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
VLS2012ET-4R7M-CA Models
Category
Current - Saturation (Isat)
700mA
DC Resistance (DCR)
336mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Not For New Designs
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Size / Dimension
0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)