ASPI-2012-4R7M-T
DigiKey Part Number
535-12300-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12300-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12300-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-2012-4R7M-T
Description
FIXED IND 4.7UH 820MA 294 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 820 mA 294mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
ASPI-2012-4R7M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
970mA
DC Resistance (DCR)
294mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)