VLS6045EX-4R7M-H
DigiKey Part Number
445-181444-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-181444-1-ND - Cut Tape (CT)
445-181444-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS6045EX-4R7M-H
Description
FIXED IND 4.7UH 4.2A 35.1 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.2 A 35.1mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
VLS6045EX-4R7M-H Models
Category
Current - Saturation (Isat)
5.8A
DC Resistance (DCR)
35.1mOhm Max
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)