SPM5020T-1R5M-CA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Pulse Electronics
In Stock: 5.945
Datasheet
Similar
Würth Elektronik
1.5 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5 A 33.4mOhm Max Nonstandard
SPM5020T-1R5M-CA
DigiKey Part Number
SPM5020T-1R5M-CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM5020T-1R5M-CA
Description
FIXED IND 1.5UH 5A 33.4 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
7.8A
DC Resistance (DCR)
33.4mOhm Max
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.213" L x 0.201" W (5.40mm x 5.10mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)