MPZ1608S102ATD25
DigiKey Part Number
445-MPZ1608S102ATD25TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MPZ1608S102ATD25CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MPZ1608S102ATD25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPZ1608S102ATD25
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 800mA 300mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MPZ1608S102ATD25 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current Rating (Max)
800mA
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)