B37950K1104K062 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 17.233
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 18.021
Datasheet
Murata Electronics
Taiyo Yuden
In Stock: 658
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Image for B37950K1104K062 is not available
B37950K1104K062
DigiKey Part Number
B37950K1104K062-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B37950K1104K062
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)