B37930K5330J060 is Obsolete and no longer manufactured.
KEMET
In Stock: 22.201
TDK
In Stock: 19.738
KYOCERA AVX
Similar
33 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
B37930K5330J060
DigiKey Part Number
B37930K5330J060-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B37930K5330J060
Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)