16SJV47M6.3X6.1 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Rubycon
In Stock: 652
Datasheet
Parametric Equivalent
Rubycon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 16.920
Direct
Nichicon
Upgrade
Panasonic Industry
Upgrade
Panasonic Industry
Chemi-Con
In Stock: 732
KEMET
Nichicon
Würth Elektronik
Chemi-Con
In Stock: 763
In Stock: 47
47 µF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C