UCL0J471MNL1GS is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Nichicon
In Stock: 5.773
Datasheet
Direct
Nichicon
In Stock: 87.781
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Similar
Similar
In Stock: 427
In Stock: 663
470 µF 6.3 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C