UCD0J471MNL1GS is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Nichicon
In Stock: 20.537
Datasheet
Direct
Nichicon
In Stock: 8.458
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Similar
In Stock: 427
Similar
In Stock: 663
Rubycon
470 µF 6.3 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C