TZC3P200A310R00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TZC3P200A310R00 |
Description | CAP TRIMMER 5-20PF 100V SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5 ~ 20pF Trimmer Capacitor 100 V Top Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Dielectric Material Ceramic |
Manufacturer Murata Electronics | Q @ Freq 300 @ 1MHz |
Series | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm) |
Part Status Discontinued at DigiKey | Operating Temperature -25°C ~ 85°C |
Capacitance Range 5 ~ 20pF | Mounting Type Surface Mount |
Adjustment Type Top | Features General Purpose |
Voltage - Rated 100 V | Base Product Number |