GRM319R6YA106KA12D
DigiKey Part Number
490-9964-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-9964-1-ND - Cut Tape (CT)
490-9964-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM319R6YA106KA12D
Description
CAP CER 10UF 35V X5R 1206
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRM319R6YA106KA12D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)