GRM219R60J106KE19J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 21.220
Datasheet
Direct
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 92.401
Datasheet
Samsung Electro-Mechanics
Taiyo Yuden
Upgrade
TDK
Upgrade
10 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
GRM219R60J106KE19J
DigiKey Part Number
490-8301-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-8301-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM219R60J106KE19J
Description
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM219R60J106KE19J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)