GRM033C80G105ME05D is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 1.026.698
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 1.693.964
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Samsung Electro-Mechanics
Direct
Samsung Electro-Mechanics
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
1 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 0201 (0603 Metric)