GRM033C80J105ME05D
DigiKey Part Number
490-13218-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-13218-1-ND - Cut Tape (CT)
490-13218-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM033C80J105ME05D
Description
CAP CER 1UF 6.3V X6S 0201
Detailed Description
1 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GRM033C80J105ME05D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.015" (0.39mm)