1227AS-H-2R2M=P2
DigiKey Part Number
490-14162-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-14162-1-ND - Cut Tape (CT)
490-14162-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1227AS-H-2R2M=P2
Description
FIXED IND 2.2UH 2.6A 47 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.6 A 47mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1227AS-H-2R2M=P2 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
47mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Last Time Buy
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.126" L x 0.118" W (3.20mm x 3.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current Rating (Amps)
Base Product Number
Current - Saturation (Isat)
1.7A