SPM3015T-2R2M-CA02
DigiKey Part Number
445-SPM3015T-2R2M-CA02TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-SPM3015T-2R2M-CA02CT-ND - Cut Tape (CT)
445-SPM3015T-2R2M-CA02DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM3015T-2R2M-CA02
Description
FIXED IND 2.2UH 2.8A 86.6 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.8 A 86.6mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
4A
DC Resistance (DCR)
86.6mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.118" W (3.20mm x 3.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)