WTDXA50SJT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Image for WTDXA50SJT is not available
WTDXA50SJT
DigiKey Part Number
4134-WTDXA50SJT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTDXA50SJT
Description
WTDXA50SJT
Detailed Description
50 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Wire Gauge
22 AWG
Features
Jackscrew
Number of Positions
50
Pitch
0.100" (2.54mm)