WGV62PCJTL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for WGV62PCJTL is not available
WGV62PCJTL
DigiKey Part Number
4134-WGV62PCJTL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WGV62PCJTL
Description
WGV62PCJTL
Detailed Description
62 Position Rectangular Plug Connector Solder Cup Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Wire Gauge
22 AWG
Pitch
0.100" (2.54mm)