WGV62PCJTA342 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for WGV62PCJTA342 is not available
WGV62PCJTA342
DigiKey Part Number
4134-WGV62PCJTA342-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WGV62PCJTA342
Description
WGV62PCJTA342
Detailed Description
62 Position Rectangular Plug Connector Solder Cup Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Wire Gauge
22 AWG
Pitch
0.100" (2.54mm)