SMLJ75CE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 160
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Bourns Inc.
In Stock: 0
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Taiwan Semiconductor Corporation
Littelfuse Inc.
134V Clamp 22.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB
SMLJ75CE3/TR13
DigiKey Part Number
SMLJ75CE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMLJ75CE3/TR13
Description
TVS DIODE 75VWM 134VC DO214AB
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
22.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
300W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
75V
Voltage - Breakdown (Min)
83.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
134V