MPLAD30KP200CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
322V Clamp 94A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MPLAD30KP200CAE3
DigiKey Part Number
MPLAD30KP200CAE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD30KP200CAE3
Description
TVS DIODE 200VWM 322VC PLAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
MPLAD30KP200CAE3 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
94A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Packaging
Bulk
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
200V
Voltage - Breakdown (Min)
222V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
322V