MAPLAD30KP200CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
322V Clamp 94A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MAPLAD30KP200CAE3
DigiKey Part Number
1086-4859-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD30KP200CAE3
Description
TVS DIODE 200VWM 322VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MAPLAD30KP200CAE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Bulk
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Military
Bidirectional Channels
1
Qualification
MIL-PRF-19500
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
200V
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
222V
Package / Case
Nonstandard SMD
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
322V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
94A