DSC6331HI2AB-025.0000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Image for DSC6331HI2AB-025.0000 is not available
DSC6331HI2AB-025.0000
DigiKey Part Number
150-DSC6331HI2AB-025.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6331HI2AB-025.0000
Description
MEMS OSC XO SS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V 4-VFLGA
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bag
Spread Spectrum Bandwidth
±0.25%, Center Spread
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-VFLGA
Frequency
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Output
LVCMOS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)