DSC6331CI2EB-016.0000T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
16 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V 4-VDFN
DSC6331CI2EB-016.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC6331CI2EB-016.0000TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6331CI2EB-016.0000T
Description
MEMS OSC, LVCMOS, 16MHZ, 25PPM,
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Spread Spectrum Bandwidth
±2.00%, Center Spread
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Package / Case
4-VDFN
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
CMOS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V