DSC1124CI1-156.2500TA is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
156.25 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 2.25V ~ 3.6V 6-VDFN
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1124CI1-156.2500TA
DigiKey Part Number
150-DSC1124CI1-156.2500TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1124CI1-156.2500TA
Description
MEMS CMOS OSC
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
42mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)