DSC1124CL1-156.2500
DigiKey Part Number
150-DSC1124CL1-156.2500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1124CL1-156.2500
Description
MEMS OSC XO 156.2500MHZ HCSL SMD
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 2.25V ~ 3.6V 6-VDFN
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
42mA
Supplier Device Package
6-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
HCSL
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)