DSC1101CL2-024.7500 is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
24.75 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V Standby (Power Down) 6-VDFN
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1101CL2-024.7500
DigiKey Part Number
150-DSC1101CL2-024.7500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1101CL2-024.7500
Description
MEMS OSC XO 24.7500MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
DSC1101CL2-024.7500 Models
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
35mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)