DSC1101CL2-024.7500T
DigiKey Part Number
150-DSC1101CL2-024.7500T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1101CL2-024.7500T
Description
MEMS OSC XO 24.7500MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
24.75 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V Standby (Power Down) 6-VDFN
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DSC1101CL2-024.7500T Models
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
35mA
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)