25LC010AT-I/MS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 481
Datasheet
Similar
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Rohm Semiconductor
Rohm Semiconductor
onsemi
STMicroelectronics
In Stock: 954
STMicroelectronics
ABLIC Inc.
EEPROM Memory IC 1Kbit SPI 10 MHz 8-MSOP
25LC010AT-I/MS
DigiKey Part Number
25LC010AT-I/MS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25LC010AT-I/MS
Description
IC EEPROM 1KBIT SPI 10MHZ 8MSOP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
25LC010AT-I/MS Models
Category
Memory Interface
SPI
Mfr
Clock Frequency
10 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Write Cycle Time - Word, Page
5ms
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)