TAP335K035DTW is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 27
Datasheet
Upgrade
Similar
3.3 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial 4Ohm
TAP335K035DTW
DigiKey Part Number
TAP335K035DTW-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAP335K035DTW
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 35V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated
35 V
Manufacturer Size Code
C
ESR (Equivalent Series Resistance)
4Ohm