T322E336K020AS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 11
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 9
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Vishay Sprague
Similar
Similar
33 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V Axial 1.4Ohm
T322E336K020AS
DigiKey Part Number
399-1500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322E336K020AS
Description
CAP TANT 33UF 10% 20V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T322E336K020AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.4Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.280" Dia x 0.530" L (7.11mm x 13.46mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
E
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
20 V