T110D227K010AS2864 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Sprague
Vishay Sprague
In Stock: 256
Image for T110D227K010AS2864 is not available
T110D227K010AS2864
DigiKey Part Number
399-T110D227K010AS2864-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110D227K010AS2864
Description
220.UF 10.0V
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 10 V Axial
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Tray
Package / Case
Axial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
10 V