C1206C335K9PACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Johanson Dielectrics Inc.
Direct
Vishay Vitramon
3.3 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
C1206C335K9PACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C335K9PACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C335K9PACTU
Description
CAP CER 3.3UF 6.3V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206C335K9PACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)