C0805F104M3RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 1.692
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 84.517
Datasheet
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
TDK
In Stock: 77
0.1 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805F104M3RACTU
DigiKey Part Number
399-C0805F104M3RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805F104M3RACTU
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805F104M3RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)