C0805C182K5GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 1.900
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 4.401
Datasheet
In Stock: 344
Similar
Similar
Direct
TDK
Direct
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
TDK
1800 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805C182K5GACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C182K5GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C182K5GACTU
Description
CAP CER 1800PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805C182K5GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)