LP30SR127 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2671-LP30SR127-ND |
Manufacturer | Gearmo |
Manufacturer Product Number | LP30SR127 |
Description | 5" LOW PROFILE STRAIGHT TO RIGHT |
Customer Reference | |
Detailed Description | 7 Position SATA Receptacle to Receptacle, Right Angle 0.417' (127.00mm, 5.000") Yellow Unshielded |
Datasheet | Datasheet |
Category | Gender Female to Female |
Manufacturer Gearmo | Fastening Type Push-Pull |
Series | Cable Type Flat |
Packaging Bulk | Usage Internal |
Part Status Active | Length 0.417' (127.00mm, 5.000") |
Cable Connectors SATA | Color Yellow |
Number of Positions 7 | Shielding Unshielded |
Connector Type Receptacle to Receptacle, Right Angle | Wire Gauge 30 AWG |