SA6NFNM100W-40 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Huber+Suhner, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Pasternack
RF Attenuators 40dB 0 Hz ~ 6 GHz 50 Ohms 100W N-Type In-Line Module
SA6NFNM100W-40
DigiKey Part Number
5328-SA6NFNM100W-40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA6NFNM100W-40
Description
FXD ATTN JACK-PLUG TYPE N 1.45
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Range
0 Hz ~ 6 GHz
Manufacturer
Fairview Microwave
Power (Watts)
100W
Packaging
Bag
Impedance
50 Ohms