FC-12M 32.7680KA-AG3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 12.012
Datasheet
Similar
EPSON
In Stock: 3.666
Datasheet
In Stock: 204
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
Abracon LLC
Abracon LLC
32.768 kHz ±20ppm Crystal 7pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
FC-12M 32.7680KA-AG3
DigiKey Part Number
FC-12M32.7680KA-AG3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FC-12M 32.7680KA-AG3
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FC-12M 32.7680KA-AG3 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
2-SMD (2.05x1.2)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.081" L x 0.047" W (2.05mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
7pF